Založ si blog

Otvorený list prezidentke

Jednému z mojich  priateľov na Facebooku sa nepodarilo uverejniť tento príspevok, možno pomôže, keď to skúsim ja!

Otvorený list pani prezidentke SR Zuzane Čaputovej

Vážená pani

Mgr. Zuzana Čaputová

prezidentka SR

Štefánikova 2

811 05 Bratislava

Vážená pani prezidentka SR,

dňa 28.8.2019 ste sa dopustili bezprecedentného porušenia politickej kultúry na Slovensku vymenovaním Michala Kováča ml. za vedúceho diplomatickej misie v Spojených arabských emirátoch. S týmto človekom sa totiž spája niekoľko nedoriešených káuz. Začalo to kauzou Technopol, v ktorej figuruje popri Mariánovi Kočnerovi.

Podľa výpovede P. Krylova, ktorý bol odsúdený v Nemecku, ho Michal Kováč ml. navádzal na zorganizovanie podvodu voči Technopolu. Ako informoval Peter Tóth v denníku SME v roku 1996, obvinil major Valenčík v decembri 1995 Michala Kováča ml. z navádzania na trestný čin podvodu. Vyšetrovanie však nebolo ukončené, pretože vtedajší prezident SR, Michal Kováč st., udelil 12. decembra 1997 svojmu synovi Michalovi Kováčovi ml. prezidentskú milosť, ktorou sa všetky stíhania voči Michalovi Kováčovi ml. zastavili.

Keď boli v roku 2017 zrušené Mečiarove amnestie, očakával každý seriózny občan SR, že budú zrušené aj Kováčove milosti pre jeho syna. Vtedajšie politické štruktúry na Slovensku na čele s vtedajším predsedom vlády Róbertom Ficom, však zohrali nechutné divadielko pre plebs a oklamali občanov SR. Kováčove milosti pre jeho syna napokon neboli zrušené. Jedine strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko nekompromisne požadovala aj zrušenie všetkých Kováčových milostí. Na poslaneckom grémiu sa Marián Kotleba dozvedel dôvody strán Smer-SD a SNS, pre ktoré nebudú zrušené všetky Kováčove milosti. Údajne by to spôsobilo šokujúce odhalenia o činnosti niektorých prominentných osôb na Slovensku. Pri vyšetrovaní ľudí, zapletených do kauzy Technopol, by sa údajne vylialo také množstvo starej politickej špiny, že by to mohlo spôsobiť verejné pobúrenie a dokonca by to vraj ohrozilo dobré meno a pamiatku nebohého prezidenta Kováča. A tak Michal Kováč ostal oficiálne aj naďalej bezúhonný občan SR.

Lenže už predtým, v roku 2015, Hospodárske noviny podrobne informovali o ďalšej kauze Michala Kováča ml., spojenej s fiktívnym zvyšovaním dôveryhodnosti skupiny Chirana Group, čo umožnilo umelo navýšiť jej hodnotu. Išlo o podvod v hodnote vyše 30 miliónov EUR.

Vážená pani prezidentka, je málo pravdepodobné, že ste o týchto skutočnostiach nevedeli. Sú to totiž verejne dostupné informácie. V štátoch so štandardnou úrovňou politickej kultúry prezident po takomto morálnom zlyhaní sám odstupuje. Verím, že ste schopná sebareflexie a sama odstúpite z funkcie prezidentky SR. V opačnom prípade bude toto Vaše bezprecedentné zlyhanie vrhať na Vás zlé svetlo až do konca Vášho pôsobenia v úrade prezidentky SR.

S úctou

Karol Dučák, žurnalista a spisovateľ

Otvorený list Kiskovi

16.01.2020

Ľuboš Blaha napísal Kiskovi otvorený list, ktorý tu zdieľam: OTVORENÝ LIST KISKOVI – ODPOVEĎ NA JEHO LIST ROBERTOVI FICOVI AHOJ ANDREJ, nikdy sme sa nestretli, pretože s gaunermi sa nestýkam. Píšem ti otvorený list, pretože ti niekto musí povedať, že iba nemorálne monštrum ako ty dokáže politicky zneužívať vraždu dvoch mladých ľudí. Tak veľmi si chcel svojim [...]

Chceme od vlády tak veľa?

08.11.2019

Marek Tršo to napísal krásne polopate. Pochybujem však, že jeho príspevok osloví tých nenažrancov, ktorých sa to týka! Treba sa konečne vzoprieť a dosiahnuť, aby páni poslanci zarábali adekvátne svojim výkonom pre svojich voličov! Podľa mňa by mali mať platy maximálne vo výške dvojnásobnú minimálnej mzdy, veď aj tak budú na tom lepšie ako poctivo pracujúci človek. [...]

Riešme, čo nás trápi!

26.10.2019

Vážení, kašlime už na Pentu, Haščáka, aj Kočnera! Riešme radšej našu situáciu a spojme sily, aby sa v našej vlasti mali dobre ľudia, ktorí pre tento štát niečo aj urobili a odviedli kus dobrej práce! Pred novembrom 1989 sme vybudovali mnoho dobrého pre občanov, čo za tých 30 rokov len chátra! Pani politici sa starajú o svoje vrecká, vôbec im nejde o dobro národa! [...]

Peru, drogy, kokaín

Rekordný nemecký nález kokaínu: na trhu by mal hodnotu 2,6 miliardy eur

17.06.2024 19:38

Nemeckí vyšetrovatelia dostali tip na kontraband od kolumbijských úradov.

fregata,  Admirál Gorškov

Ruské vojnové lode opustili Havanu

17.06.2024 19:21

Žiadne z týchto plavidiel nemalo na palube jadrové zbrane, čo potvrdili aj Spojené štáty.

Pellegrini

Pellegrini v Bruseli: Budeme chcieť ponuku pre Šefčoviča a nie sme nadšení Kallasovou

17.06.2024 18:26, aktualizované: 20:46

Prezident Peter Pellegrini je na summite Bruseli, kde sa rozhoduje o rozdelení hlavných pozícií v Európskej únii.

anna putina-2

Putin sa postaral o praneter. Vymenoval ju za námestníčku ministra obrany. Jej manžel šéfuje rezortu energetiky

17.06.2024 17:54

Dcéra Putinovho bratranca mesiac po svojom manželovi tiež zasadne v ruskej vláde. Jej prastrýko jej venoval kreslo v ministerstve obrany.

Zlata Pažoureková

Nerob iným to, čo nechceš, aby robili tebe

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 37921x
Priemerná čítanosť článkov: 3160x

Autor blogu

Kategórie